MDI

MDI - Miroslav Dráždil Průmyslová 634 373 81 Kamenný Újezd info@mdi-vrata.cz +420 733 164 655

Vjezdové systémy - Posuvné brány pojezdové

Posuvné brány pojezdové 1Posuvné brány pojezdové 2Posuvné brány pojezdové 3Posuvné brány pojezdové 4Posuvné brány pojezdové 5

Brány stranově posuvné, pojezdové po koleji – tento typ bran se posouvá do strany podél plotu stejně jako samonosné posuvné provedení. Křídlo brány ale není vyneseno, ale pojíždí po vodící dráze, jež je zabudovaná v prahovém základu vjezdu. Křídlo se pohybuje díky speciálním ložiskovými kolečkům, která najdete zabudována pod rámem křídla či jsou v něm přímo zapuštěna. Vertikální držení rámu je opět zajištěno stejným způsobem jako u bran posuvných nesených pomocným sloupkem s vodící kladkou. Nevýhodou tohoto systému oproti systému neseného křídla brány je složitější a dražší stavební příprava. Důvodem je, že základ s profilem pojezdu křídla je v rozsahu šířky otvoru a v cca délce otvoru i na boční straně zásuvu a dále je nevýhoda v tom, že tělesem profilu se základem zasahujeme do plynulého průběhu nájezdu v prahové úrovni, tj. je vidět, je potřeba jej občas očišťovat od štěrku, sněhu apod. Při volbě ochranných povrchových úprav profilu pojezdu se po kratší době vzhledem k mechanickému namáhání tyto narušují. Snaha o zlevnění připravenosti osazením pojezdového profilu na nedostatečný základ či přímo terén komunikace a pozemek se zpravidla ukáže méně šťastným rozhodnutím, s projevy zvýšeného opotřebení prvků pojezdu i el. pohonu i v závadách na provozu křídla vůbec.

Výhodou pojezdového řešení je možnost vyrobit vrata větší šířky při možnosti volby subtilnější profilové konstrukce a uchycení křídla brány. Nepotřebujeme rovněž tolik místa na straně zásuvu křídla brány do polohy otevření, jako u neseného křídla brány. Toto je vedle řešení extrémních šířek vjezdu hlavní důvod, sice jen občasného, ale stálého místa ve výčtu řešení vjezdových bran.

Posuvné brány pojezdové

Poptávkový formulář